• 3 RENK

Sigorta Nedir?

Güncelleme tarihi: 26 May 2020

Sigorta, sigorta şirketinin, sigortalının ödediği cüzi prim karşılığı, çeşitli risklere karşı sigortalanan kıymette meydana gelen hasarı güvence altına alındığı bir sözleşmedir.!


Aslına bakarsanız Sigorta bir nevi toplumsal bir dayanışma sistemidir de diyebiliriz.


Sigorta yaptıran kişi yada kurum rizikonun ortak bir havuzda birleştirmesi ve hasar oluştuğunda bu havuzdan zararların karşılanması üzerine kurulmuş karşılıklı fayda saplanılan bir sistemdir.


Sigorta Çeşitleri


Kasko nedir? Kasko ile araç yanma, çarpma, üçüncü şahıslarca verilen hasarlar gibi zararlara karşı aracınızı teminat altına almaktadır. Kasko ile aracınızı ana teminatlar ve ek teminatlar kapsamında sigortalayabilirsiniz.


Zorunlu trafik sigortası nedir? Zorunlu Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi zorunludur. Her hangi bir trafik kazası sonucunda karşı tarafa verilen hasarlar, bu sigorta ile poliçe teminatları kapsamında karşılanmaktadır.


Trafik sigortası ile üçüncü şahıslara verdiğiniz zarar veya üçüncü şahıs tarafından sizin aracınıza verilen zarar karşılanır.


Özel sağlık sigortası nedir? Özel Sağlık Sigortası sigortalanan kişinin hastalık ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel bir sigorta çeşitidir.

Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı sağlık kuruluşları (hastane, eczane vb.) bünyesinde ayakta tedavi, yatarak tedavi ve diğer sağlık hizmetlerini alabilir, isterseniz aile bireylerinizi de poliçenize dahil edebilir, hatta doğum masraflarını özel sağlık sigortası ile karşılayabilirsiniz. 


Sigorta şirketleri bunların dışında DASK halk arasındaki ismi ile Deprem, bireysel emeklilik, yıllık hayat sigortası, konut sigortası, iş yeri sigortası, nakliye ve seyahat sigortası hizmetleri de sunmaktadır.


İhtiyacınıza en uygun sigorta hizmetlerine ulaşmak ve en doğru sigorta teminatları ile geleceğinizi güvence altına almak için 3 RENK SİGORTA uzmanlığından mutlaka yararlanın. Sigorta teklifi yada detaylı bilgi almak için Whatsapp hattımızdan, mail adresimizden yada 0352 738 32 42 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.77 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör